Przygotowanie próbek

Przed wysłaniem, prosimy o kontakt w celu ustalenia warunków oraz adresu dostarczenia próbki. Z naszego doświadczenia wiemy, że lepiej te informacje przekazywać indywidualnie ponieważ można dobrać bardziej korzystniejsze warunki. Próbkę można przesłać po opłaceniu analizy.

 

Pobranie wody jest rzeczą prostą, próbka powinna być reprezentatywna, to znaczy odpowiadać wodzie z ujęcia. Do naczynia szklanego lub plastikowego wlewamy 100ml (pół szklanki) wody. Naczynie musi być czyste i wolne od zanieczyszczeń, najlepiej przepłukać tą samą wodą co jest pobierana. Próbkę należy pobrać po spuszczeniu wody zalegającej w rurach, chyba że chcemy zobaczyć co się dzieje jak woda odstaje w rurach. Naczynie powinno być mocno zakręcone i zabezpieczone przed stłuczeniem, wylaniem.

 

przygotowanie

Pakowanie. Dobór pojemnika na wodę do badania potrzeba ok. 100ml wody, tj. ok. pół szklanki wody. Najlepiej zastosować szkło laboratoryjne, lub specjalnie przygotowane pojemniki (oferujemy wysyłkę takiego pojemnika), może być także mała butelka po wodzie mineralnej dokładnie opłukana. Naczynie musi być zabezpieczone do transportu i zamknięte. Naczynie nie może być wypełnione całkowicie musi istnieć przestrzeń pod korkiem tak aby w przypadku nagrzania podczas transportowania przez kuriera naczynie się nie rozszczelniło. Przy pomiarze ORP powinno być zalane pod korek. Pojemników nie zwracamy.

Wysyłamy. Transport próbki leży w gestii zamawiającego- polecamy korzystanie z kuriera, bądź z Poczty Polskiej, nie odbieramy przesyłek z paczkomatów. Transport i termin zlecenia należy umówić telefonicznie – daje to gwarancje szybkiej analizy. Możemy poprzez naszą sieć kontaktów zorganizować transport (obniżamy koszty). Każdą próbkę traktujemy indywidualnie, dlatego potrzebujemy informacji o niej. Gdzie została pobrana i kontakt do osoby przez telefon, e-mail, dlatego proszę dzwonić aby potwierdzić warunki.

Płatność. Wszelkie analizy wykonujemy po dokonaniu płatności. Adres oraz numer rachunku przychodzi pocztą mailową po kontakcie telefonicznym.

Numer konta Idea Bank: 80 1950 0001 2006 0396 9948 0002
Podmiot: Rootinnovation Spółka z o.o., al. Jana Matejki 11/1A, 50-333 Wrocław

Próbki po analizie – Próbek po analizie, ani opakowań nie zwracamy. Resztkę próbki przechowujemy jeszcze tydzień, jeżeli byłaby potrzeba wykonania dodatkowego oznaczenia. Po tym terminie próbki są niszczone zgodnie z procedurą opracowaną w ramach TQM. Próbki, które zostały wysłane, ale nie doszło do opłacenia – przechowujemy je przez 7 dni, następnie utylizujemy na koszt zamawiającego.

Czas analizy – maksymalny czas analizy wynosi 10 dni roboczych. W nagłych przypadkach możliwe jest wykonanie analizy w czasie 12godzin. W okresie wakacyjnym okres ten może się przedłużyć.