Środowisko, rolnictwo i przemysł

Aplikacyjne zastosowanie analizy pierwiastkowej zostało wykorzystane do zamawianych prac wdrożeniowych na kolejnych obszarach takich jak:

Analiza żywności

Analizę pod względem jakości oraz zanieczyszczeń. Dotyczy to zarówno żywności w postaci soków, jak i żywności funkcjonalnej. Doradztwo produkcyjne, ale przede wszystkim analiza oraz badania jakościowe substratów do produkcji.

Ogrodnictwo, produkcja rolna

Produkcje ekologiczne coraz bardziej wymagają większej świadomości zachodzących procesów. Podejście innowacyjne zebranie różnych danych, analiza danych (sztuczna inteligencja, deep learning) umożliwia wydajniejsze zarządzanie procesami poprzez wykorzystanie już możliwych do zmiany parametrów. Analiza pierwiastkowa jest jednym z elementów zbieranych informacji. Obecnie produkcję rolną można podnieść nawet poprzez dokładną kontrolę jakości wody lub temperatury a co dopiero poprzez suplementacje.

Weterynaria Personalizowana

(ang. personalised veterinary care).

Na wzór medycyny personalizowanej możemy mówić o weterynarii personalizowanej. Medycyna personalizowana zakłada połączenie diagnostyki i terapii do określonej osoby – każdy jest inny. Czynniki, które różnicują osoby to: pochodzenie (różne DNA), predyspozycje, styl życia (aktywność), używki, odżywanie, flora bakteryjna, czynniki zewnętrzne i inne.

   Idąc przez analogię, weterynaria personalizowana zakłada dobieranie i dbanie o kondycję zwierzęcia indywidualnie. Na dzień dzisiejszy jeżeli rozpatrujemy zwierzęta to mamy dwa przypadki:

  • dbanie o pojedyncze sztuki, opłacalne jedynie w przypadku zwierząt hodowlanych rasowych (z rodowodem), które są drogie (konie, psy, koty).
  • dbanie o stado, jeżeli zwierzęta są zbliżone genetycznie oraz mają takie same warunki życia, wówczas możemy podchodzić do nich indywidualnie jako grupa. Zmienność osobnicza jest mała. Opłaca się stosowanie takiego podejścia w hodowli przemysłowo-rolniczej.

Ochrona środowiska

z jednym z aspektów, w którym mamy sukcesy to zagadnienia dotyczące doradztwa praktycznego dotyczącego wdrożeń procesów mających na celu zmniejszenie produkcji odpadów lub  przetwórstwa odpadów.

Zapraszamy do współpracy